Print this page

Başvuru İşlemleri

Yurt içinden ve yurt dışından yapılan tüm başvurular, yalnızca https://e-yos.erzurum.edu.tr/ internet adresinden yapılacaktır. İlan edilen sınav başvuru tarihleri arasında, yukarıda yazılı internet adresinden yapılmayan, elden ya da posta yoluyla yapılan başvurular kabul edilmeyecektir. Adaylar başvuru süresi içinde https://e-yos.erzurum.edu.tr/  adresinden sisteme çevrimiçi (on-line) olarak girip, açıklamaları dikkatle doldurup kayıt işlemlerini yapacaklardır.

Sisteme kayıt esnasında verilen bilgilerdeki eksik ve yanlışlar nedeni ile doğacak sonuçların bütün sorumluluğu adaylara aittir. Sistemin kimlik ile ilgili bilgi alanlarına, adayın pasaportundaki kimlik bilgileri değiştirilmeden, kısaltma yapılmadan girilmelidir. Sisteme kayıt yaptırdıktan sonra kişisel bilgilerde düzenleme yapılamaz.

Sisteme girilen e-mail adresine doğrulama linki gönderilecektir. Adayların, gönderilen linke tıklayarak sisteme girip sayfasını aktif hale getirmesi gerekmektedir. Eğer doğrulama kodu e-mail adresine gelmedi ise ilk önce e-mailin Spam ya da Junk kutusunun kontrol edilmesi gerekmektedir. Eğer bu işlemler sonrasında bir e-mail alınmadıysa This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. e-mail adresine kayıt esnasında kullanılan e-mail adresinden oluşan problemi belirten e-mail gönderilmesi gerekmektedir. İlgili personellerimiz en kısa zamanda yardımcı olacaklardır.

Sisteme kayıt sayfasına adayın son bir yıl içerisindeki vesikalık fotoğrafı (.jpg) ya da (.png) formatında taranarak 2 MB’ı geçmeyecek şekilde yüklenmelidir. Fotoğraflar pasaport ya da diğer resmi kimlik belgelerinde kullanabilir nitelikte olmalıdır. Adayların, yüklemiş oldukları fotoğraflar, yapılacak olan kağıt tabanlı sınavlarda Sınav Giriş Belgesinde, web tabanlı sınavlarda da  Sınav Sonuç Belgesinin üzerinde yer alacaktır. Kağıt tabanlı sınavlarda, sınav salonu sorumlularının Sınav Giriş Belgesinde bulunan fotoğraftan adayın kimliğini belirlemede güçlük çekmesi halinde, adayın sınava alınmayacağı göz önünde tutulmalıdır.

Read 426 times